A+ A A-

Eksi Datça

eski datca 01
eski datca 02
eski datca 03

Datça'nın ilk kurulduğu yer Eski Datça'dır. M.Ö 4. yüzyılda kurulan seramik atölyelerine ev sahipliği yapmaktadır. Datça'dan 2km sonra sarı tabeladan döndüğünüzde kendinizi Eski Datça'da bulacaksınız. Eski adı Dadya olan Eski Datça şu an Datça'nın üç mahallesinden biridir.

Kendine özgü taş evleri, taş duvarları ve taş kaplı sokakları ile geçmişe olan özleminizi dindirecektir. Taş kaplı sokaklarında ayak izlerinizi bırakarak yapacağınız gezintinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu görsel zenginliğin yanında ünlü şair "Can Yücel" hayatının son dönemlerini Eski Datça'da ki evinde geçirmiş olup pek çok şiirine konu yapmıştır Eski Datça'yı. Bugün "Can Evi" olarak anılan evinin müze olmadığını, ancak araştırma amaçlı ziyaretlere açık olduğunu hatırlatmakta yarar vardır. Ayrıca Eski Datça'nın klasik buluşma yeri olan eski muhtar "Orhanın Kahvesi"nin bir köşesinde şairin yarım bıraktığı Evin Şarabı sergilenmektedir.

Datça tatilinizi Eski Datça da yapmayı düşünüyorsanız hemen altta Eski Datça konaklama tesislerini inceleyiniz.datça fotoğrafçı

Öne Çıkanlar

Prev Next

Begonvil Apart

Begonvil Apart

Palamutbükü'nde 2012 sezonunda hizmete giren begonvil apart,...

Devami...

Tunç Pansiyon

Tunç Pansiyon

Tunç pansiyon Ege ve Akdenizi buluşturan cennet...

Devami...

Aylin Butik Otel

Aylin Butik Otel

Aylin Otel denize 350 metre mesafede, Aylin...

Devami...

Datça, Datça Otelleri, Datça Pansiyonlar, Datça Apartlar, Datça Butik Otelleri, Palamutbükü, Ovabükü, Hayıtbükü, Eski Datça, Datça Tatil ve Konaklama Rehberi.

Copyright ©DatcaRehber.com 2005-2017. Her Hakkı Saklıdır. SiteMap