Datça’da Balayı


Datça
, Milattan önce 2000 yılında Knidos antik kenti adıyla kuruldu. Lidya, Efes, Truva, Roma, Bizans, Osmanlı’dan sonra Bugün de Türkiye’nin önemli bir parçasıdır. 4000 yıllık bu antik kent; dokusu, bükleri, otelleri ve yerel halkı ile Türkiye de en çok turist çeken bölgelerden biridir. Son yıllarda özellikle balayı turizmi için tercih edilmeye başlanmıştır.

Datça da son yıllarda yapılan yatırımlar, Datça Otelleri’ni balayı konusunda farklı bir kaliteye yükseltti. Yeni açılan tesisler içerisinde balayı için özel oteller ve butikler dikkat çekmekte. İlçe içerisinde olan Datça Butik Oteller ve büklerde hizmet veren küçük tesisler bile artık bu kalite artışı ile rekabet etmek için standartlarını yükseltmeye başladılar.

Bükler
Palamutbükü 2000’li yılların başlarından itibaren gelişmeye başlamıştır. Turizm konusunda büyük tesisleşmelere giderken Palamutbükü doğal yapısını korumayı başarmıştır. Genelde sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin tercihi olmuştur. Son dönem de balayı çiftlerinin de uğrak noktası olmuştur.

Ovabükü, Datça Mesudiye köyü içerisinde yer almaktadır. Küçük pansiyon işletmeleri Datça’nın ve köyün doğal yapısını bozmamış hatta renk katmıştır. “The Guardian” gazetesi tarafından “Türkiye’nin En İyi 10 Plajı” listesinde birinci olmuştur.

Hayıtbükü içerisinde olan Ahşap Ev dekorasyonları ile balayı misafirlerine hizmet vermektedir. Gidenler biliyordur, Deniz kenarı dut ağaçları ile çevrelenmiştir.

İlçenin kesinlikle en önemli avantajları, ilçe merkezinden üç sahiline de yürüyerek gidilebilmesi, sakin yapısı ve yerel halkın hem yerli hem de yabancı turiste karşı davranış şekli. Yeni evlenecek çiftler için ise tavsiyemiz, erken rezervasyon ile fiyat avantajlarını yakalamaları. Hizmete yeni açılan birçok Balayı Oteli bulunmakta. Gittiğinizde yapmadan geri dönmemeniz gereken şeyler ise; Bütün büklerinde denize girmelisiniz ve deniz ürünü gıdalarını denemelisiniz. Turistlik bölgelerde olan pahalı fiyatların Datça için geçerli olmadığını gittiğinizde fark edeceksiniz.

Datça için söylenebilecek çok söz vardır, şair ve yazar Can Yücel “Mekânım Datça Olsun” demişti. Dünyanın ilk Coğrafyacısı Strabon (MÖ 40 – MS 67) ise Datça için şu ölümsüz sözleri söylemiştir: “Tanrı çok sevdiği kulunu uzun ömürlü olması için Datça yarımadasına gönderir”.

Datça da balayınızı geçirmeyi düşünüyorsanız hemen altda ki bağlantılara göz atınız;

Datça Otelleri / Datça Apartlar / Datça Pansiyonlar / Datça Butik Otelleri / Datça Ahşap Evler

Son Güncelleme: Salı, 22 Kasım 2016 12:06

Gösterim: 7329

datça fotoğrafçı

Öne Çıkanlar

Prev Next

Olgun Kıyı Apart

Olgun Kıyı Apart

2018 YILINDA SİZLERE DAHA İYİ HİZMET VERMEK...

Devami...

Bük Pansiyon

Bük Pansiyon

Masmavi denizi, yemyeşil bahçesi, tertemiz sahili ve...

Devami...

Huzur Royal Otel

Huzur Royal Otel

Datça'nın en güzel manzarasından birinde olan Huzur Royal...

Devami...

Datça, Datça Otelleri, Datça Pansiyonlar, Datça Apartlar, Datça Butik Otelleri, Palamutbükü, Ovabükü, Hayıtbükü, Eski Datça, Datça Tatil ve Konaklama Rehberi.

Copyright ©DatcaRehber.com 2005-2017. Her Hakkı Saklıdır. SiteMap